Лікування

 

Загальнорозвиваючі вправи

Загальнорозвиваючі вправи – це спеціальні рухи, спрямовані на оздоровлення та зміцнення організму, розвиток рухових і психічних якостей дитини. Вони дозволяють чітко дозувати фізичне навантаження на організм людини, сприяють формуванню правильної постави. До загальнорозвиваючих вправ відносяться як дихальні вправи так і вправи з предметами, вправи для зміцнення м’язевого корпусу, вправи на фітболах. Їх можна виконувати на тренажерах, з гантелями, гімнастичними кругами, палицями. Також діти дуже люблять виконувати вправи в ігровій формі.


Індекс Руф’є

Індекс Руф’є


Формування правильної постави

Як відомо, зовнішній вигляд і здоров’я дитини залежить безпосередньо від правильної постави. Саме тому, багато часу приділяють формуванню правильної постави. На жаль, діти більшу частину часу проводять сидячи за партою, комп’ютером, навантажуючи хребет. Звідси і з’являється сутулість.

Щоб цього уникнути, дитині необхідно стежити за своєю поставою і зміцнювати м’язи спини. Це можна зробити за допомогою комплексу різних вправ.


Йога

Йога для дітей – це вид фізичної активності, який відмінно зміцнює тіло, розвиває гнучкість, сприяє розвитку нормального фізичного і психічного здоров’я. Йога навчить дитину дисципліни, уміння концентруватись та допоможе подолати поганий настрій. Йога – чудовий вибір для батьків, які хочуть призвичаїти малюка до занять спортом, або інших видів корисної активності.


Плоскостопість

Плоскостопість – це деформація форми стопи, для якої характерне зниження її склепіння. Є три ступені плоскостопості.

Існують вправи, які допомагають зменшити ступінь плоскостопості або взагалі її позбутися в дитячому віці. М’язи, кістки та зв’язки дитини сприйнятливі до фізіотерапевтичного лікування, тому вправи призначені лікарем, покликані допомогти виправити ситуацію. Є, наприклад, комплекс вправ, які дають змогу позбутися або запобігти плоскостопості впродовж 4-6 місяців щоденних занять.


Дихальна гімнастика

Дихальна гімнастика дуже корисна для організму дитини. Вона покращує обмін кисню по всьому тілу. Якщо дитина гіперактивна, то завдяки дихальній гімнастиці вона навчиться розслаблятися та заспокоюватися. Виконувати її зовсім не складно, а якщо проводити у формі гри, то одержимо подвійний ефект.

 


Поради краси та лікування

Вправи з фітболом можуть стати ідеальною альтернативою спортзалу. Вони сприяють формуванню міцного м’язового корсета близько хребта. “Здоровий м’яч” благотворно впливає на роботу серця, обмін речовин, роботу нирок і печінки, дихальних органів.

Приплив гарного настрою при тренуванні з непокірним м’ячем також гарантований, що робить фітбол не тільки тренажером для тіла але й для душі. Адже він відмінно знімає стрес і підвищує рівень ендорфінів у крові.


Заняття ЛФК у дітей молодших класів

Враховуючи провідну роль ігрової діяльності в особистністному зростанні дітей, значне місце під час занять ЛФК відводиться рухливим іграм, а також вправам в ігровій формі. Це формує у дітей потребу до здорового способу життя.

Вправа

Виконання вправи

Самомасаж

“Здобудемо вогонь”

 sam_1612

 Стоячи, крутимо палицю між долонями у швидкому темпі

“Закрути ліану”

sam_1614

 Плавно закручуємо палицю

однією рукою на себе

а іншою від себе

“Сховаємось від тигра”

sam_1615

 Сидячи, руками з палицею

торкатись носків

 “Не замочи ніжки”

sam_1632 sam_1631

Сидячи, руки вгору,

кут ногами тримати 15-20 с.